°   NEWS

BOXER CLUB OF CZECH REPUBLIC
°   GENERAL COMMITTEE
°   REGIONAL ORGANIZATION
°   MEMBERSHIP
°   MINUTES OF THE COMMITTEE
°   MEETING CONFERENCE
°   LIST OF JUDGES

ACTION IN BOXERKLUB
°  BREEDERS ACTION
°  SHOWS
°  CHAMPIONCHIPS



     °  PUPPY FOR SALE
     °  BREEDERS
     °  STUD DOG
     °  GALERY OF CHAMPIONS



INFORMATION
°  BULLETIN BOXER CLUB CZ
°  WEBSITES BOXER CLUB CZ
°  DIPLOMS

ATIBOX (results)



LINKS
STANDARD – RULES - ARTICLES
BREED INFORMATION
STATIONERY (pdf.)
Národní výstava psů Ostrava 12.04.2015
rozhodčí: Alena Žarská
posouzeno 21 jedinců
PES ZLATÝ
Třída dorostu
VN 1 Mercury ze Zlatušky (Galayo La Silla von Donnerschwee - Jurika ze Zlatušky)
Třída mladých
V1, CAJC Barnaby Paulla Gang (Hannibal Optima grata - Action Lady Paulla Gang)
V2 Verdi Optima grata (G'M de Bellemanie - Evette Optima grata)
V3 Diego Adur box (Yason Optima grata - Ailin Adur box)
Třída otevřená
V1, CAC Oliver Optima grata (G`M de Bellemanie - Zoe Optima grata)
Třída vítězů
V1, CAC, Národní vítěz, BOB


Mardy z Němečanky (Wodan Vavonabox - Anabelle Della Rocca Costanza)


PES ŽÍHANÝ
Třída mladých
VD1 Largo Indiánský brloh (Heineken Jedna na Milion - Xoar Indiánsky Brloh)
Mezitřída
V1, CAC Aragorn Honor Marsa (Sat'elit Gladiator - Honorata Inwazja Mocy)
Třída otevřená
V1, CAC


Armstrong Armida (Sibelius Della Cadormare - Montana Armida)


FENA ZLATÁ
Třída mladých
V1, CAJC Izzy Kronebox (Mardy z Němečanky - Delfina Lakronebox)
V2 Briliantin Paulla Gang (Hannibal Optima grata - Action Lady Paulla Gang)
V3 Danette Adur Box (Yason Optima grata - Ailin Adur Box)
Třída otevřená
V1, CAC, Národní vítěz, BOS Rubin Gymnema Sylvestre (Segundo del Colle dell'Infinito - Dagmar Felix Canis)
Třída vítězů
V1, CAC


Bell Pálava Box (Brazil Optima grata - Jessi Heny Box)


FENA ŽÍHANÁ
Třída mladých
V1, CAJC Wasabi Optima grata (Hugo Bos Kis Bis - Himalaya De-Jirpia)
V2 Dorothea z Kedarky (Wizard Optima grata - Indira Moravia Box)
VD3 Tiasha Suum Cuique (Che S.C. Athena's dream - Tien Suum Cuique)
Mezitřída
V1, CAC Mata Hari de Guezman (Uram Signum Laudis - Canberra Garbein)
Třída otevřená
V1, CAC Jara v.d. Calenberger Pforte (Urosh v.d. Burg Singidunum - Vichy v. Phoenix)
V2, res. CAC Stefany z Šenku (Diego des Jardins de Passiflore - Regina z Šenku)
V3 Jacarta James Box (Carlino Fender Edda - Gina Ratnovská zátoka)